Gdzie kupić folię bąbelkową w warszawie?

Gdzie kupić folię bąbelkową w warszawie?

Gdzie kupić folię bąbelkową w warszawie?

  • pakolandia.pl (sklep internetowy, oraz sklep stacjonarny)
  • w punktach Poczty Polskiej.
  • markety budowlane (Castorama, Obi, Leroy Merlin)
  • składy budowlane np. Mrówka.
  • supermarkety typu Jula czy Brico Marche.
  • sklepy stacjonarne z asortymentem do pakowania.

Kto chce kupić folie bąbelkową ?

Folie bąbelkową kupują zarówno osoby prywatne jak i duże firmy. Osoba prywatna może w ten sposób zabezpieczyć swoją paczkę przed wysłaniem jej do odbiorcy i przyda mu się przy niewielkich artykułach, a firmą taka folia przyda się do zabezpieczania swoich towarów przed transportem tak aby dany artykuł dotarł do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

Co to jest folia bąbelkowa ?

Folia bąbelkowa to materiał ochronny stosowany w branży opakowaniowej i transportowej. Folia pęcherzykowa (bąbelkowa) ma zdolności amortyzacji drobnych drgań, oraz wstrząsów.

Folia bardzo dobrze chroni przed wilgocią, a także stanowi ceniony izolator termiczny. Obecnie folię produkuje się na bazie polietylenu LDPE lub HDPE.

Polietylen, PE – otrzymywany w wyniku polimeryzacji etylenu. Jest dobrym dielektrykiem, odpornym na działanie kwasów, zasad i rozpuszczalników organicznych. Polietylen ma bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle. Do produkcji materiałów opakowaniowych wykorzystuje się najczęściej dwie odmiany polietylenu LDPE i HDPE.

LDPE – to polietylen o niskiej gęstości. Jest przezroczysty, giętki i miękki, zachowuje elastyczność w niskiej temperaturze. Nie ma zapachu i jest całkowicie obojętny fizjologicznie, przepuszczalny dla gazów (tlenu i dwutlenku węgla) i substancji aromatycznych (zapachów), natomiast mało przepuszczalny dla pary wodnej, podatny na zgrzewanie, mało odporny na wyższe temperatury.

HDPE – to polietylen o dużej gęstości. Jest twardszy w porównaniu z LDPE, ma wyższą wytrzymałość mechaniczną, wyższą temperaturę topnienia (125°C), wyższą barierowość w stosunku do gazów i wyższą odporność chemiczną, wykazuje większą kruchość w niższych temperaturach, jest mniej przezroczysty (mlecznobiały).

Folia bąbelkowa jako izolator

Folia a dokładnie zawarte w niej powietrze to znakomity izolator termiczny. Jest to jedno ciekawszych zastosowań folii bąbelkowej. Ma to swoje zastosowanie szczególnie w zimie, ale nie tylko. Dzięki wykorzystaniu folii bąbelkowej nie wystygnie Ci jedzenie. Nada się znakomicie do zapakowania lunchboxa do pracy. Dzięki temu zapomnisz o jedzeniu zimnego obiadu 🙂

Folia tego typu równie dobrze sprawdzi się do uszczelnienia okien. Przycięta na wymiar folia zmniejsza straty ciepła, które bardzo sprawnie ulatuje nam przez nieszczelną stolarkę okienną. Kawałek taniej folii bąbelkowej może istotnie przyczynić się do zmniejszenia kosztów ogrzewania.

Innym zastosowaniem folii bąbelkowej jest owinięcie np. doniczki rośliny na czas zimy. Wówczas mamy dużo większą pewność, że roślina przetrwa do wiosny i nie przemarznie. Dzięki temu rośliny na balkonie lub ogrodzie mogą przetrwać więcej niż jeden sezon, a pomoże w tym folia bąbelkowa.

Kiedy potrzebna nam folia bąbelkowa ?

Folię bąbelkową warto wykorzystać do pakowania wszelkiego typu rzeczy. Ma szerokie zastosowanie. Inna jej nazwa to folia pęcherzykowa. Trudno wyobrazić sobie bez niej bezpieczne zapakowanie paczki, szczególnie takiej, w której znajdują się łatwo tłukące się rzeczy. Warto podkreślić, że jest ona potrzebna w każdym magazynie, ale i prywatnym domu, jeżeli chcesz nadać paczkę. Folia stanowi lekki wypełniacz dla paczek. Można umieścić ją w wolnych przestrzeniach. Zabezpiecza przedmioty przed uszkodzeniami i amortyzuje wstrząsy. Folia jest również częścią kopert bąbelkowych, w których można nadawać niewielkie przedmioty. Koperty są wyłożone folią od wewnątrz, a przedmioty są chronione przed wilgocią.

Folia bąbelkowa do przeprowadzki

Ochrona różnych przedmiotów w trakcie przeprowadzki czy transportu jest niezwykle ważna, szczególnie do przewożenia kruchych przedmiotów. Lepiej kupić folię bąbelkową i mieć pewność, że nic po drodze się nie stłucze.

W związku z tym, że folia jest łatwo dostępna, można wykorzystać ją do termoizolacji ścian i dachów. Charakteryzuje się bardzo dużym oporem cieplnym, a przy tym nie pochłania energii a powoduje, że się ona od niej odbija.

Folia bąbelkowa sprawdza się także w ogrodnictwie, szczególnie zimą, ponieważ można zapewnić dzięki niej fantastyczną izolację termiczną. Rośliny są chronione przed mrozem. Można nią owinąć donice, a dzięki temu nie będą na nie działały niekorzystne warunki atmosferyczne.

Folia w różnych rozmiarach przydaje się także kierowcom. Można nałożyć ją na przednią szybę, a dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko, że zamarznie i trzeba będzie poświecić kilkanaście minut z samego rana, aby ją odmrozić przed wyruszeniem w drogę.

Folia bąbelkowa do zabawy

Można kupić folię bąbelkową także do zabawy. Niektórych bardzo relaksuje rozgniatanie pęcherzyków powietrza. Z pewnością przyda się więc w wielu stresujących sytuacjach.